Co współcześnie można wykonać bez wychodzenia z domu?

przez | 9 lipca 2021
XXI wiek przyniósł wiele usprawnień. Bez opuszczania mieszkania możemy obecnie robić całkiem sporo rzeczy – rozpoczynając od edukacji, dbania o zdrowie, a na kupowaniu prezentów lub odzieży skończywszy. Nowe media sprawiły, że żyje się wygodniej. Za sprawą szybkiego rozwoju internetu człowiek może uczyć się, pracować, robić zakupy, opłacić rachunki, plotkować ze znajomymi ze szkolnej ławy a nawet poszukać sobie towarzysza życia bez wychodzenia z domu.

rozliczanie PIT-a online

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Pijąc herbatkę czy jedząc śniadanie można uczestniczyć w webinarach, szkoleniach czy też wykładach. To ogromny plus, bowiem odbycie kursu na drugim końcu naszego kraju bardzo często wiąże się nie tylko z większymi kosztami (podróż, noclegi), ale też z wymogiem porzucenia wszystkich zadań związanych na przykład z przedsiębiorstwem, które mamy itp. Dzięki różnym platformom w sieci możemy uporać się z częścią naszych spraw urzędowych, na przykład skontrolować status spraw w urzędzie miejskim (np. dowód osobisty) lub rozpatrzonych wniosków. Przez odpowiednią platformę możemy także wykonać rozliczenie PIT online. Wcale nie musimy iść z tym do biura rachunkowego. Nie ma z tym dużo roboty – wystarczy ściągnąć PIT 2016 program i analogicznie jak w poprzednim roku (rozliczenie PIT 2015), krok po kroku uzupełniać kratki w tabelkach za 2016 rok (podaruj 1% informacje). Skończone rozliczenie PIT, dzięki specjalnej platformie, również można wysłać przez internet a potem jedynie czekać na zwrot nadpłaconego podatku.

finasne

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o kwestie finansów – też przez internet można zapłacić rachunki lub zarządzać naszymi środkami zgromadzonymi na koncie bankowym. To, co bardzo spodobało się ludziom, to sprawunki w sklepach www . Ubrania, kosmetyki, leki, książki a nawet artykuły spożywcze – wszystko może być dostarczone przez kuriera pod nasze drzwi. Sami powinniśmy zdecydować, jakie rzeczy stanowią rzeczywiście duże ułatwienie dla ludzi, a jakie – choć z pozoru mają coś ułatwiać, tak naprawdę zatrzymują człowieka w rozwoju. Rozliczenie PIT 2015 jako PIT online lub wirtualne kursy dokształcające to z pewnością rzecz, która świadczy o dobrej stronie nowych technologii i rozwoju cywilizacyjnym, ale obcowanie z żywym człowiekiem daje więcej możliwości.