Dlaczego uzupełnianie formularzy PIT-37 sprawia Polakom tak dużo kłopotów

przez | 9 lipca 2021
W każdym roku Polacy pracujący na etatach, jak i ci na emeryturach pomostowych, stają przed obowiązkiem wypełnienia formularza PIT-37, a potem złożenia go we właściwym urzędzie. Choć doświadczony księgowy bardzo szybko upora się z wstawieniem liczb i liter w wyznaczone pola, to niektórzy są w stanie niemal całymi godzinami medytować nad obliczeniami.

Ile gospodyń, tyle historyjek, a i panowie zapewne chcieliby również dołożyć swoje trzy grosze. Tak czy inaczej, kiedy jedni bez trudności radzą sobie z sumowaniem konkretnych kwot, to pozostali zlecają przyjaciółkom czy księgowym pracującym w biurach rachunkowych wykonanie wspomnianych czynności. A tak prawdę powiedziawszy, to najprawdopodobniej każdego z nas ogarniają jakieś wątpliwości, kiedy bierzemy do ręki pióro i niewypełniony formularz.

prawo
Najwięcej problemów sprawia interpretacja rozporządzeń, a także fakt, że przeciętny podatnik nigdy nie jest pewien aktualności swojej wiedzy w podanym temacie. Jeżeli komuś nie przysługują żadne odliczenia od podatku, to wpisze w sieć hasło pity 2015 program i dzięki wgranym aplikacjom ma szansę samodzielnie uzupełnić formularz w formie elektronicznej. A jeśli ktoś ma pod opieką czwórkę dzieci, małe dochody, korzysta z internetu lub przekazał darowiznę na cele kościelne i posiada określone przepisami pokwitowanie, ten z pewnością będzie chciał skorzystać z należnych mu ulg, więc będzie poszukiwał osoby, która udzieli rzeczowych wskazówek – . A nie zapominajmy, że pity składa się tylko raz w roku, zatem po upływie następnych 12 miesięcy już niewiele zostaje w pamięci z udzielonych wcześniej objaśnień. Reasumując można by powiedzieć, że jeżeli ktoś nie potrafił wypełnić formularza zeznania podatkowego w 2014 r., to i pit2015 zostanie najprawdopodobniej uzupełniony przez znającą się rzeczy osobę.

pit online

Autor: Juha Kettunen
Źródło: http://www.flickr.com
Powodów do zadowolenia z dobrze wykonanej pracy, polegającej na uzupełnianiu pól w druku PIT-37, zapewne nie będą mieć również artyści – . Tak graficy, jak i muzycy czy reportażyści nie mają zbyt wiele czasu, żeby myśleć o tak prozaicznych dla nich formalnościach, jak obowiązkowe rozliczenie się z fiskusem. Pit2015 może okazać się dla nich przyczyną niebagatelnych i kłopotliwych sytuacji, gdyż artyści zwykli żyć w absolutnym oderwaniu od rzeczywistości, a nadmierne skupienie uwagi tylko na rzeźbieniu czy komponowaniu sprawia, że dana kobieta zapomina o tym, że dzień 30 kwietnia minął kilka tygodni temu.