Dziadku, może rozliczysz PIT drogą internetową

przez | 9 lipca 2021
Jeszcze parę lat temu, wypełnianie PIT -ów wiązało się z szeregiem czynności. Przede wszystkim korzystaliśmy z papierowych formularzy, które uzupełnialiśmy ręcznie. Konieczne było nie tylko pisemne wypełnienie druku, ale dostarczenie go do urzędu skarbowego. Przyszedł czas na zmiany, gdyż pojawiły się komputerowe programy i aplikacje online do rozliczania PIT-ów.

W końcu PIT-y możemy szybko i bezproblemowo wypełnić osobiście, w wygodnym fotelu. To proste, należy jedynie być użytkownikiem sieci i postępować zgodnie z objaśnioną na stronie instrukcją. Czytelne menu ułatwia rozliczenie nie niepokojąc się o to, że pominięte zostaną ważne informacje, które w poprawnie przygotowanym formularzu miejsca mieć nie powinny.

pit

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

W obecnych czasach coraz więcej osób korzysta z rozliczenie PIT 2015 online. Jest to dogodne i innowacyjne rozwiązanie które zapewnia wgląd do systemu z każdego miejsca na świecie i o każdej porze 24h/dobę. Albowiem dostęp do danych posiada jedynie użytkownik, dane są bezpieczne.Trzeba przyznać, że pit 2015 online, ma dużo zalet . W porównaniu z tradycyjną metodą, zyskujemy natychmiastowe wyniki naszych poczynań – należy jedynie wprowadzić dane. Tym sposobem, nie jest nam potrzebne biuro rachunkowe, aby szybko wypełnić rozliczenie roczne.

Cóż, w dalszym ciągu funkcjonują wśród nas osoby, które nie przepadają za sporządzaniem deklaracji rozliczeniowych, ponieważ dostarcza im nieco trudności. Są to seniorzy, osoby chore czy mające kłopot z poruszaniem się, a przy tym niekorzystające z internetu. Może dobrze będzie rozejrzeć się czy obok nas nie ma takich osób i udzielić pomocy w wypełnieniu deklaracji? Dzięki programom czynność ta zabierze nam tylko chwilkę. Należy także rozważyć komu podarować jeden % podatku. Ciekawa propozycja to krs 0000186434.

Dodatkowo, gdy wypełnimy deklarację rozliczeniową za swoich dziadków, nie musimy jechać do urzędu skarbowego. Rozwiązania mamy dwa: wysłać pocztą lub przez internet. Z wiadomych względów druga metoda jest dużo szybsza, lecz jeśli seniorzy wybiorą drogę tradycyjna, miejmy na uwadze, że do terminu złożenia zeznania liczy się data stempla pocztowego.