Jakimi sposobami rozliczyć PIT?

przez | 9 lipca 2021
Wraz z nadejściem nowego roku, miliony podatników czeka obowiązek złożenia w urzędzie skarbowym PIT-u za 2015 rok. Datę wypełnienia zeznania podatkowego wszyscy znamy, jednak połowa z nas zostawia ten obowiązek na ostatnią chwilę. Z tej przyczyny, gubimy się w tabelkach, mylimy przychód z dochodem, a nierzadko mamy kłopot z wyborem samego formularza PIT.

podatki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle wystarczy nam jeden wniosek, lecz bywają okoliczności w których oprócz trzech zasadniczych PIT-ów musimy dodać też kilka załączników. Przykładem może być PIT 28, przeznaczony dla osób fizycznych, które uzyskały przychody z najmu lub dzierżawy. O tym, że załącznikami do PIT 28 mogą być PIT-28A czy PIT-28B możemy dowiedzieć się z portalów podatkowych, których podstawowym założeniem jest pomaganie w należytym wypełnianiu obowiązków podatkowych. Portal podatkowy – , zawiera informacje o podatkach, naszych prawach i obowiązkach, ale również umożliwia składanie formularzy za pomocą internetu. Do rozliczania się z fiskusem online, nakłania Polaków co roku Ministerstwo Finansów. Złożenie PIT online jest najbardziej sprawną metodą wypełnienia oraz dostarczenia deklaracji podatkowej do urzędu skarbowego, co też zauważa coraz liczniejsza rzesza podatników. Darmowe programy do rozliczania PIT-ów za pomocą internetu są na tyle szczegółowe, że poradzi sobie z nim nawet osoba, która na co dzień nie ma zbyt wiele do czynienia z komputerem. W razie niejasności, w czasie wypełniania zeznania podatkowego za rok ubiegły możemy uzyskać pomoc, jak krok po kroku odnaleźć się w programie.

rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Aby wypełnić PIT, trzeba jedynie być użytkownikiem sieci i działać krok po kroku z podaną na stronie instrukcją. Przejrzyste menu ułatwia wypełnianie rozliczenia podatkowego bez obaw o to, że nie zostaną uwzględnione istotne informacje, które w poprawnie przygotowanym formularzu znaleźć się nie powinny – strona. Ten intuicyjny system teleinformatyczny administracji podatkowej zapewnia dostęp do zeznania podatkowego 24 godziny na dobę w dowolnej chwili z każdego miejsca na świecie. Aby sprawdzić status własnego zeznania podatkowego, wystarczy tylko zalogować się na swoje konto i wejść w odpowiednią zakładkę. Tylko tyle.