Podatek dochodowy- podstawowe informacje i przydatne porady

przez | 9 lipca 2021
Coroczne rozliczanie się ze „skarbówką” będzie proste jak nigdy wcześniej, jeśli skorzystają Państwo z przyszykowanego przez nas narzędzia. Opracowaliśmy funkcjonalny i banalny w obsłudze program do rozliczenia PIT 2013. Za jego pomocą uzupełnianie zeznania podatkowego zajmie tylko kilka chwil. Ze swojej strony dołożyliśmy wielu starań, aby wykreować program, który ma uefektywnić wywiązywanie się z tego obowiązku i zaoszczędzić czas, który do tej pory byli Państwo zmuszeni zaprzepaszczać w długaśnych kolejkach na poczcie bądź bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

Pitax.pl - rozliczenie PIT online

Ażeby przystąpić do wypełniania należy najsampierw wybrać stosowny formularz (PIT-28, podatek dochodowy od osób fizycznych trzydzieści sześć, podatek dochodowy od osób fizycznych trzydzieści siedem i mnóstwo innych). Korzystając z naszego programu posiadają Państwo gwarancję, że zamieszczone w nim formularze są zgodne z aktualnie obowiązującymi wzorami. Należy nadzwyczaj wnikliwie czytać wszystkie pojawiające się informacje, które ułatwią wybrać poprawny formularz oraz zawiadomią, jakiego typu dokumenty będą Państwo potrzebować przy uzupełnianiu obowiązkowych rubryk. Do e-deklaracji wpisuje się takie same dane, jak przy uzupełnianiu ręcznym. Należy, zatem podać swoje dokładne dane oraz wskazać tytuł i wysokość dochodów. Później oznaczyć można przysługujące Państwu zniżki podatkowe oraz zadecydować, w jaki sposób chcą Państwo spożytkować 1% swojego podatku.

Kiedy odpowiednio uzupełnią Państwo wszelkie przymusowe pola, program będzie gotowy do wygenerowania formularza deklaracji, którą później należy przesłać korzystając z internetu.