Pracowałeś w danym roku podatkowym? Masz obowiązek rozliczyć się z Urzędem Skarbowym! Poznaj swoje prawa i obowiązki.

przez | 9 lipca 2021
Każdy z nas, kto w konkretnym roku podatkowym był zatrudniony, a w konsekwencji osiągał konkretny dochód, jest zobligowany do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Jest to wynik obowiązującego w naszym kraju prawa podatkowego. Jego lekceważenie wiąże się z naprawdę znacznymi konsekwencjami. Warto o tym pamiętać.

Jeszcze nie tak całkiem dawno rozliczenie z Urzędem Skarbowym naprawdę nie należało do najłatwiejszych. Trzeba było samodzielnie uzupełnić specjalny formularz lub powierzyć to innej osobie, która oczekiwała za to naprawdę niemałej zapłaty. Z wypełnionym formularzem trzeba było udać się do Urzędu Skarbowego, spędzając w nim nieraz nawet kilka godzin. Teraz sprawa ta jest o wiele prostsza . Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii oraz Internetu. Dzisiaj bowiem z Urzędem Skarbowym można rozliczyć się za pośrednictwem Internetu. Wystarczy jedynie komputer oraz specjalny program PIT.

podatki

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

PIT 2015 jest naprawdę łatwym w obsłudze programem, który umożliwia samodzielne rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. By z pomocą programu PIT 2015 uzupełnić właściwy formularz PIT, nie potrzeba żadnej fachowej wiedzy ani umiejętności. Program PIT zaskakująco precyzyjnie pokazuje, co w którym miejscu należy wpisać. Jednocześnie jego obsługa jest wyjątkowo prosta, dzięki czemu upora się z nią każdy. Program kontroluje również, czy w formularzu nie ma pomyłek. Jeśli stwierdzi ich obecność, nie pozwoli na przesłanie formularza do Urzędu Skarbowego. Jest to więc doskonałe rozwiązanie, które pozwala mieć pewność, że do fiskusa trafia prawidłowo wypełniony PIT , w którym nie ma żadnych (zobacz: ). W konsekwencji możemy mieć pewność, że nie trzeba będzie składać tak zwanej korekty. Wysyłanie zeznania za pośrednictwem Internetu to także ogromna oszczędność czasu. Wszystko wykonamy bowiem, siedząc wygodnie we własnym domu. Nawet na krótką chwilę nie musimy opuszczać domu.

Internet jest bez najmniejszych wątpliwości wielkim osiągnięciem technicznym. Dzięki niemu możemy już nie tylko kupić potrzebne nam produkty, ale również wysłać zeznanie do Urzędu Skarbowego. To naprawdę bardzo duże ułatwienie, po które decyduje się sięgnąć coraz większa grupa Polaków. A całkiem niedawno takiego rozwiązania baliśmy się panicznie.