Przystępna metoda rozliczania podatku dochodowego

przez | 9 lipca 2021
We współczesnych czasach coraz więcej rzeczy robimy obracając się w wirtualnej rzeczywistości. To nadzwyczaj przystępne mieć szansę realizować istotne dla nas sprawy przebywając przez ekranem komputera. Jeżeli zatem korzystacie Państwo, na co dzień z dóbr techniki pod postacią robienia internetowych zakupów albo zlecania internetowych przelewów w banku, nastąpił również czas na elektroniczne składania deklaracji PIT.

Pitax.pl - rozliczenie PIT online

Dzięki uszykowanemu przez nas programowi coroczne rozliczenie przebiegnie szybko i sprawnie jak nigdy dotąd. Poniższe informacje ułatwią Państwo zrozumieć zasady jego funkcjonowania, a niepewnych zachęcić do przejścia na elektroniczny rodzaj rozliczeń.

Najpierw wybierają Państwo typ składanego oświadczenia. Jeśli nie wiedzą Państwo jak wypełnić PIT 37 bądź PIT 36, bądź nie wiedzą Państwo, czym odróżniają się przytoczone formularze, należy dokładnie zapoznać się z informacjami umieszczonymi w naszym programie. Informacje te mają za zadanie uprościć Państwu proces wypełniania deklaracji i udzielać niezbędnych porad.

Wypełniając formularz należy podać swoje dane oraz przedstawić wysokość i tytuł uzyskiwanych dochodów. Prócz tego, nasz program daje możliwość skorzystania z wszelkich należnych Państwu zniżek, które zaznaczyć należy w oświadczeniu. Na koniec należy jeszcze podjąć decyzję o przekazaniu jednego procenta podatku na rzecz oznaczonej organizacji pożytku publicznego.