Rozliczenie ze Skarbówką w 2016

przez | 9 lipca 2021
Polska jest krajem, który biurokracją stoi. Nieistotne, czy chodzi o milionera, czy mówimy o przeciętnym Nowaku każdy ma zobowiązania względem państwa, które wiążą się z uzupełnieniem wielu dokumentów. Do takich należy również rozliczanie się ze Skarbówką.

W zbliżającym się 2016 roku czeka nas kolejne rozliczenie – pity 2016. W nowym roku ma być nam jeszcze prościej. Ma być online platforma podatkowa, gdzie będziemy mogli otrzymać odpowiedzi na każde z nurtujących nas pytań i dodatkowo wciąż many opcję rozliczenia się elektronicznego z Urzędem Skarbowym. W sieci udostępnione są też profesjonalne programy – zobacz w jaki sposób. A dobrze byłoby pomyśleć o elektronicznym złożeniu zeznania podatkowego, bo to oszczędność naszego czasu jak i pozwalamy oszczędzić czas urzędników.

Pity na 2016 rok

dokumenty na biurku

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy nadchodzi termin rozliczenia z Urzędem Skarbowym zaczynamy się zastanawiać, czy przypadkiem nie pozmieniało się coś w prawie podatkowym i czy musimy coś wiedzieć. Jeżeli nie chcielibyśmy, żeby pity 2016 były dla nas koszmarem najsensowniej pójść do Urzędu Skarbowego i uzyskać informacje. A, jeśli przyniesiemy wszystkie niezbędne dokumenty będziemy mogli wraz z pracownikiem w Urzędzie Skarbowym natychmiast wypełnić nasze zeznanie podatkowe.

Ludzie, którzy pierwszy raz ogółem muszą uzupełnić zeznanie podatkowe mają często sporo obaw. Jednak prawda jest taka, że do wszystkich PIT-ów możemy wziąć książeczkę, która tłumaczy krok po kroku jak dokonać rozliczenia. Powinniśmy spróbować samemu to ogarnąć zamiast stresować się. Bo sporo ludzi idzie na łatwiznę i oddaje wszystko księgowej, bo boi się kar za pomylenie się. Ale na początku otrzymamy upomnienie i możliwość korekty. Nikt od razu nie będzie nas karał jakimiś finansowymi obciążeniami. Każdy może się pomylić, ale jeżeli się skupimy przy uzupełnianiu deklaracji podatkowej to na pewno nam się uda. A jeszcze skuteczniejszym rozwiązaniem, niż wizyta w urzędzie, będzie właściwa aplikacja internetowa .