Monthly Archives December 2015

Dlaczego ze złożeniem PIT nie należy czekać na ostatnią chwilę

Termin złożenia deklaracji podatkowej zbliża się wielkimi krokami. Należy o tym pamiętać, gdyż przekroczenie daty terminu złożenia deklaracji podatkowej naraża podatników i płatników na karne sankcje skarbowe. Ustawa za to wykroczenie przewiduje karę grzywny.
Read More

Dziadku, może rozliczysz PIT drogą internetową

Jeszcze parę lat temu, rozliczanie PIT – u wiązało się z szeregiem czynności. Przede wszystkim korzystaliśmy z papierowych formularzy, które wypisywaliśmy ręcznie. Potrzebne było nie tylko pisemne wypełnienie deklaracji, ale dostarczenie go do urzędu skarbowego. Przyszedł czas na zmiany, z racji iż obecnie wykorzystuje się komputerowe programy oraz aplikacje online do składania PIT-ów.
Read More

Rozliczenie z Urzędem Skarbowym – obowiązek każdego, kto pracuje zarobkowo. Dowiedź się, jak bez problemów rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

Każdy, kto jest zatrudniony legalnie ma znaczące obowiązki. Do tych, które bez najmniejszych wątpliwości są niezwykle istotne zalicza się rozliczenie z fiskusem. Pominięcie tego obowiązku to wiele kłopotów. Na szczęście współcześnie rozliczenie PIT może być wykonane za pomocą globalnej sieci komputerowej – w mgnieniu oka, sprawnie i bez konieczności wizyty w urzędzie.
Read More

Osiągnąłeś dochód? Pamiętaj o rozliczeniu się z fiskusem – poznaj, jakie masz obowiązki podatkowe

W każdym państwie – również w Polsce – obowiązuje precyzyjnie ustalone prawo podatkowe. Nakłada ono na osoby pracujące legalnie i osiągające tym samym dochód obowiązek rozliczenia się z fiskusem. Zlekceważenie tego obowiązku zawsze związane jest z ryzykiem poważnych kłopotów. Bardzo dużo osób zastanawia się jak wypełnić PIT. Okazuje się, że wystarczy ściągnąć program z sieci.
Read More