Monthly Archives April 2016

Dlaczego wskazane jest rozliczyć PIT-37 online?

PIT-37 jest teraz najczęściej wypełnianą deklaracją podatkową zanim podatników. Na formularzu tym możemy rozliczyć różne przychody, między innymi dochody z pracy zarobkowej, renty czy emerytury socjalnej. Rozliczenie pit 37 niektórym osobom zdoła sprawiać wiele problemów, nie każdy wie, jak na przykład rozliczać PIT-y, jakie dane wpisywać w kolejnych rubrykach albo jak dobrze obliczyć wszystkie kwoty. Właśnie dlatego pożądane byłoby skorzystać z możliwości rozliczenia PIT-37 przez Sieć.
Read More

Deklaracja podatkowa dla działalności gospodarczej. Na co trzeba zwrócić uwagę? Kilka niezbędnych wskazówek

Deklaracje podatkowe bywają nieustannym zmartwieniem ludzi. Mimo, że rozlicza się je bardzo często, od czasu do czasu płatnicy posiadają problem z elekcjąwłaściwego formularza. Jak sobie z tym poradzić?
Read More

W jaki sposób dać sobie radę z prawnymi obowiązkami, które czasami każdy z nas musi wykonywać?

Mimo tego, iż większość ludzi nie posiada własnej działalności gospodarczej i nie zmusza się do opiekowania się jej księgowością, to i tak będąc mieszkańcem naszego kraju, od pewnej ilości papierowej roboty nie zdołamy uciec.Jednakże, obecne czasy i sprawny rozwój techniki znacznie upraszczają wykonywanie tych działań i pozwalają na załatwienia większej części z nich bez opuszczania domu.
Read More

Wypełnianie PIT-ów się z podatków za 2015 – co warto wiedzieć

Coroczne rozliczenie się z podatku to dla wielu ludzi wyjątkowo trudny orzech do zgryzienia. Dotyczy to zwłaszcza osób, jakie zarabiają dochody z rozmaitych źródeł, prowadzą swoją działalność gospodarczą bądź, paradoksalnie, uzyskują liczne ulgi , a także stypendia. Do tego potrafią jeszcze dojść tak złożone sprawy, jak przykładowo rozliczenie darowizn bądź wygranych z konkursów albo podział majątku po rozejściu się małżonków.
Read More