Monthly Archives April 2016

Dlaczego wskazane jest rozliczyć PIT-37 online?

PIT-37 jest teraz najczęściej wypełnianą deklaracją podatkową zanim podatników. Na formularzu tym możemy rozliczyć różne przychody, między innymi dochody z pracy zarobkowej, renty czy emerytury socjalnej. Rozliczenie pit 37 niektórym osobom zdoła sprawiać wiele problemów, nie każdy wie, jak na przykład rozliczać PIT-y, jakie dane wpisywać w kolejnych rubrykach albo jak dobrze obliczyć wszystkie kwoty. Właśnie dlatego pożądane byłoby skorzystać z możliwości rozliczenia PIT-37 przez Sieć.
Read More

Wypełnianie PIT-ów się z podatków za 2015 – co warto wiedzieć

Coroczne rozliczenie się z podatku to dla wielu ludzi wyjątkowo trudny orzech do zgryzienia. Dotyczy to zwłaszcza osób, jakie zarabiają dochody z rozmaitych źródeł, prowadzą swoją działalność gospodarczą bądź, paradoksalnie, uzyskują liczne ulgi , a także stypendia. Do tego potrafią jeszcze dojść tak złożone sprawy, jak przykładowo rozliczenie darowizn bądź wygranych z konkursów albo podział majątku po rozejściu się małżonków.
Read More

W jaki sposób szybko wypełnić PIT i nie musieć stać w kolejkach w urzędzie?

Kwiecień to miesiąc, kiedy należy przygotować swoje dokumenty a także oddać deklaracje podatkowe. Wielu z nas ma kłopoty z poprawnym uzupełnieniem deklaracji, lecz z pomocą internetu albo programów komputerowych możemy dokonać tego szybko jak również bezbłędnie.
Read More

Nieskomplikowane wyniki na uporczywy obowiązek podatkowy

Nasz czas goni bezwzględnie. Takie sformułowanie dociera do nas niezmiernie często. Jednak określenie to nabiera wyraźnie innego, poważniejszego znaczenia, jeśli weźmiemy pod rozwagę podatki i problemy wynikające z ewentualnej zwłoki w dostarczeniu odpowiednim urzędom swoich okresowych dochodów.
Read More