Monthly Archives May 2016

W jaki sposób najprościej rozliczyć własny PIT?

Każda z person, która pracowała w dowolnym wymiarze godzin w ubiegłym roku, jest zobowiązana do końca kwietnia rozliczyć Pity 2015. Jeżeli ktokolwiek tego nie zrobi, spotkają go znaczne grzywny, z tego powodu trzeba o tym szczególnie pamiętać. Mamy przynajmniej trzy inne alternatywy aby tego dopilnować: zaaranżować księgową, użyć konkretnego programu komputerowego, lub rozliczyć się online. Która z tych metod jest najwłaściwsza dla ciebie?
Read More

W jaki sposób rozliczyć się z dochodu szybko i skutecznie?

Wraz z nadejściem kolejnego kwartału, przyszedł czas na rozliczenie pit 2016. Każda osoba, która w poprzednim roku była zatrudniona na umowę, powinna wypełnić tą deklaracje, w innym razie, w przypadku dowolnej kontroli, czeka ją kara. Większość ludzi wypełnia pit 37, który jest bardzo prosty w obsłudze, większość pól jest intuicyjna, można poradzić sobie z tym w kilkanaście minut. Niektórzy, zwłaszcza osoby nadzorujące własną działalność gospodarczą, mają bardziej zaawansowane zadanie, jednak także do ogarnięcia. Mamy dwie metody, aby rozliczyć pit 2016 - online lub normalnie. Która z nich jest wygodniejsza?
Read More

Jak ekspresowo i skutecznie rozliczyć PIT

Coroczne rozliczenie się Urzędem Skarbowym umie być znacznie zawiłą sprawą dla wielu podatników. W razie prowadzenia działalności gospodarczej, w takim bycia samozatrudnionym, pracy dorywczej z kilku źródeł, pracy jako freelancer lub nawet w razie paru pieniężnych wygranych konkursowych ręczne wypełnienie PIT-u jest w stanie być na tyle niełatwym wyzwaniem, szczególnie dla podatników, którzy rozliczają się w dany sposób po raz pierwszy.
Read More