Monthly Archives October 2016

W jaki sposób zdążyć ze złożeniem pit-u?

Powoli zbliża się kolejny czas rozliczania pit-ów i składania deklaracji podatkowych. Każda pełnoletnia, pracująca osoba – czy to prowadząca własną działalność, czy zatrudniona u kogoś innego, jest zobowiązana do corocznego składania zeznań podatkowych.

Najlepiej nie zostawiać rozliczania pit-u na ostatnią chwilę. Lepiej mieć spokojną głowę na długo przed ostatecznym dniem złożenia deklaracji. Aby to zrobić, potrzebne jest rozliczenie otrzymane od pracodawcy, z wyszczególnionymi wszelkimi składkami i dochodami za konkretne, kolejne miesiące naszej pracy. Rzecz jasna czasem zdarza się tak, że niestety musimy czekać dość długo na rozliczenie od pracodawcy, niekiedy musimy wręcz dopominać się, ażeby je w końcu otrzymać. Kiedy natomiast wreszcie już je otrzymamy, pamiętajmy o jak najszybszym wypełnieniu deklaracji i złożeniu wniosku – lepiej zrobić to wcześniej, niż potem w ostatnich dniach denerwować się, że nie zdążymy ze złożeniem deklaracji na czas w urzędzie skarbowym.

Read More

Rozliczanie PIT-ów nie jest trudne

W szkole uczą wielu rzeczy, ale niestety część z informacji, których się dowiadujemy, nie przydaje się w codziennym, dorosłym życiu. Na przykład na matematyce powinni nas uczyć rozliczania PIT-ów, abyśmy rozpoczynając pracę nie bali się samodzielnie zabrać za rozliczenie roczne. Teraz mamy łatwiej, ponieważ możemy skorzystać z pomocy internetu i wsparcia programów do rozliczania PIT-ów online. Jak się w taki sposób rozliczyć? Czy jest to trudne?

Krok 1 – Znajdź odpowiedni program

Jeśli chcesz pójść z duchem czasu i rozliczyć się w internecie, na początku musisz znaleźć program, który Ci w tym pomoże. Do wyboru będziesz mieć wiele aplikacji, jedne będą darmowe, a inne niestety płatne. Jednak powinieneś zwrócić uwagę, czy cała platforma jest intuicyjna i czy będziesz potrafił się na niej odnaleźć. Rozliczanie PIT online nie powinno zająć Ci więcej czasu niż ręczne wypełnienie deklaracji.

Read More

Wypełnij pit przez internet – szybko i na czas!

Wielkimi krokami zbliża się czas złożenia deklaracji podatkowej za rok poprzedni. Wszystkie osoby pracujące będą musiały wypełnić pit i złożyć go w urzędzie skarbowym. Sporo osób często zleca wypełnienie takiej deklaracji podatkowej jakiemuś specjaliście na co dzień zajmującemu się finansami i księgowością, zazwyczaj księgowym właśnie.

Najczęściej na odbiór takiego wypełnionego pit-u trzeba niestety poczekać kilka dni. I rzecz jasna dana osoba nie wypełni go nam za darmo, tak wiec będziemy musieli jej coś zapłacić. Tak więc w tym przypadku nie dość, że tracimy czas, to i pieniądze. A przecież można inaczej – łatwiej, szybciej i do tego bezpłatnie.

Read More