Monthly Archives November 2016

Rozliczenie PIT online – obalamy mity

Rozliczanie PIT przez Internet jest z każdym rokiem coraz bardziej powszechnie. Na taki sposób rozliczenia decyduje się wielu podatników, jednak ze standardowych, tradycyjnych formularzy drukowanych wziąż korzysta mnóstwo osób. Oczywiście ta druga grupa słyszała o rozliczeniach PIT online, ale nierzadko ma pewne obawy. Czy słusznie?

Read More

Rozliczanie PIT online – proste i bezpieczne

Rozliczanie PIT wcale nie musi być ani skomplikowane, ani czasochłonne. Korzystając z opcji rozliczenia PIT przez internet, bez problemu rozliczymy zeznanie podatkowe oszczędzając swój czas i nerwy. Rozliczenie online może dokonać każdy kto rozlicza się z dochodów z pracy wykonywanej osobiście, renty i emerytury, świadczeń przedemerytalnych, darowizn, zasiłków, giełdy i papierów wartościowych, działalności gospodarczej, świadczeń wypłacanych przez Fundusz Pracy, jak również dochodów zagranicznych. Jednym zdaniem, przez internet rozliczymy każdy PIT.

Read More

PITy 2017 online to oszczędność czasu

Rozliczenia podatku dochodowego to żadna przyjemność dla większości z nas – chodzi tu przede wszystkim, iż musimy trochę czasu poświęcić temu tematowi. Musimy jednak pamiętać o tym, że jesteśmy w stanie uzyskać różnorodne zwroty, zatem warto szczególnie przyłożyć się do tego tematu. Oczywiście musimy zdać sobie sprawę także z tego, iż czasami będziemy musieli dopłacić, o ile rzecz jasna ściągany podczas roku podatek okazał się zbyt mały w stosunku do naszego dochodu.

Read More