Monthly Archives August 2017

Rozliczenie pitu to nic skomplikowanego, potrzeba tylko znaleźć właściwy program online

Czasem bywa tak, że podatnicy odkładają na ostatni moment rozliczenie pitu. Dzieje się tak przez to, iż nierzadko lękają się oni kłopotów związanych z zawiłościami dokumentu.
Read More

Obowiązek podatnika – złożyć druk PIT za rok, który minął

Wysyłanie deklaracji podatkowych od zawsze wiązało się z najpierw odręcznym, a potem komputerowym uzupełnianiem klasycznych druków. I choć wiadomo było, że im szybciej dokument PIT się założy, tym szybciej otrzyma się prawdopodobny zwrot z podatku, bardzo wiele ludzi zwlekało do ostatniego momentu z zaniesieniem rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Był to błąd, bo najczęściej w ostatnich dniach kwietnia w skarbówkach albo w urzędach pocztowych wyczekuje się w długim wężyku do okienka. Ale już od kilku lat można wysłać zeznanie roczne PIT online.
Read More

Rozliczanie PIT

Każdego roku rozliczanie podatku znanego ogólnie jako PIT jest powinnością każdego obywatela, który pracuje i posiada regularne dochody ze swojego stanowiska. Dla dużej liczby osób jest to procedura skomplikowana, między innymi ze względu na powinność wyboru z grupy wielu różnych dostępnych deklaracji. Rodzaj deklaracji wybiera się zależnie od działalności, jaka jest prowadzona lub wykonywanego zawodu.
Read More

Przystępna alternatywa rozliczania podatku dochodowego

W obecnych czasach coraz więcej spraw robimy obracając się w wirtualnej rzeczywistości. To wyjątkowo funkcjonalne móc załatwiać ważne dla nas czynności siedząc przez ekranem komputera. Jeśli więc korzystacie Państwo, codziennie z dóbr techniki w postaci robienia internetowych zakupów bądź zlecania internetowych przelewów w banku, nastąpił również czas na elektroniczne składania deklaracji podatku dochodowego od osób fizycznych.
Read More