deklaracja tagged posts

Obowiązek podatnika – złożyć druk PIT za rok, który minął

Wypełnianie deklaracji do skarbówki od zawsze wiązało się z najpierw odręcznym, a potem elektronicznym uzupełnianiem klasycznych formularzy. I choć oczywistym było, że im wcześniej dokument PIT się wypełni, tym wcześniej otrzyma się prawdopodobny zwrot z podatku, sporo osób czekało do ostatniego momentu z zaniesieniem swojego rozliczenia rocznego. Był to spory błąd, ponieważ najczęściej ostatnie dni kwietnia w skarbówkach i na poczcie stoi się w długiej kolejce do okienka. Ale już od kilku lat można wysłać zeznanie roczne PIT online.
Read More

Pit online nie będzie problemem!

W internecie odnajdziemy dużo rad dotyczących składania zeznania podatkowego pit w sieci. To właśnie tam uda nam się natknąć na sporo programów, co są nadzwyczaj pomocne w ich szybkim wypełnianiu. Bezpłatne programy mają zdecydowanie większą liczbę entuzjastów, którzy z chęcią polecają je innym. Wypełnianie deklaracji pit online w takim przypadku nie będzie problemem, a niemało osób niezwykle wysoko docenia funkcjonalność tego rozwiązania.
Read More

Sposoby rozliczania pitu w sieci

Formularze dotyczące PIT za upływający rok możemy odnaleźć bezproblemowo w internecie. Na niektórych stronach www nie brak również najrozmaitszych porad, jakie zdecydowanie ułatwią proces rozliczania PIT-ów różnego typu.
Read More

W jaki sposób rozliczyć się z dochodu szybko i skutecznie?

Wraz z nastaniem kolejnego kwartału, kończy się czas na rozliczenie pit 2016. Każda osoba, która w poprzednim roku była zatrudniona na umowę, powinna wysłać tą deklaracje, w innym razie, w momencie jakiejkolwiek kontroli, spotka ją kara. Większość ludzi wypełnia pit 37, który jest banalnie prosty w obsłudze, spora część rubryk jest intuicyjna, można uporać się z tym w kilkanaście minut. Niektórzy, szczególnie osoby nadzorujące własną działalność gospodarczą, mają mocniej zaawansowane zadanie, lecz też do rozwiązania. Mamy dwie drogi, żeby rozliczyć pit 2016 - online lub standardowo. Która z nich jest wygodniejsza?
Read More