dochód tagged posts

Wybór stosownego formularza

Dobór dobrego formularza do rozliczenia osobistych przychodów nie zawsze jest prostą sprawą. Niekiedy wystarczy nam jeden blankiet, a bywają wypadki, że z wyjątkiem trzech zasadniczych PIT-ów powinniśmy dostarczyć także parę załączników. Druk PIT 28 wypełniają obywatele rozliczający swoją aktywność gospodarczą.
Read More

Informacje dla osób, które zobowiązane są rozliczać się z przychodów przy użyciu specjalnych deklaracji

Zwykle każdy obywatel osobiście posiada wiedzę odnośnie tego, jak powinien się rozliczyć. Aczkolwiek, jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek wątpliwości z tym związane to powinien się z zakresu wszystkiego upewnić. Przede wszystkim chodzi w tym wypadku o osoby prowadzące działalność gospodarczą, bo to właśnie takie osoby mają obowiązek zrobić użytek z innego rodzaju formularzy.
Read More

Zmiany w podatkach w w obecnym roku

Podatników czekają zmiany, bowiem od 1 stycznia 2016 roku mają wejść życie przepisy zwiększające tzw. kwotę wolną od podatku. Jakie będzie to miało konsekwencje dla budżetu kraju, jak i pracowników i pracodawców?Czy zmiany spowodują, iż będzie żyło się nieco lepiej, a może wręcz przeciwnie? Obecnie kwota wolna od podatku to 3091 zł i nie była podwyższana od kilku lat. Projekt ustawy, zaproponowany przez prezydenta ma to zmienić i dostosować próg do aktualnie panującej sytuacji społecznej i gospodarczej.
Read More

Po co wypełnić formularz PIT-5?

Kwestia różnorodnych rozliczeń nigdy nie jest dla nas przyjemnością. Najczęściej wiąże się to z wypełnianiem druków, które nie są ani przejrzyste, ani proste do zrozumienia. Dlatego warto byłoby w końcu skorzystać z nowoczesnej technologii, dzięki której wszystko uda nam się wykonać zdecydowanie szybciej. Obecnie niemal każdy z nas ma dostępu w domu lub miejscu pracy do komputera z internetem, więc nie będzie to żaden kłopot.

Read More