dochód tagged posts

Po co wypełnić formularz PIT-5?

Kwestia różnorodnych rozliczeń nigdy nie jest dla nas przyjemnością. Najczęściej wiąże się to z wypełnianiem druków, które nie są ani przejrzyste, ani proste do zrozumienia. Dlatego warto byłoby w końcu skorzystać z nowoczesnej technologii, dzięki której wszystko uda nam się wykonać zdecydowanie szybciej. Obecnie niemal każdy z nas ma dostępu w domu lub miejscu pracy do komputera z internetem, więc nie będzie to żaden kłopot.

Read More

Wypełnianie PIT-ów się z podatków za 2015 – co warto wiedzieć

Coroczne rozliczenie się z podatku to dla wielu ludzi wyjątkowo trudny orzech do zgryzienia. Dotyczy to zwłaszcza osób, jakie zarabiają dochody z rozmaitych źródeł, prowadzą swoją działalność gospodarczą bądź, paradoksalnie, uzyskują liczne ulgi , a także stypendia. Do tego potrafią jeszcze dojść tak złożone sprawy, jak przykładowo rozliczenie darowizn bądź wygranych z konkursów albo podział majątku po rozejściu się małżonków.
Read More

Zmiany w podatkach w w obecnym roku

Podatników czekają zmiany w rozliczeniach PIT. Są one nieuniknione. 1 stycznia 2016 roku mają wejść życie przepisy zwiększające tak zwaną kwotę wolną od podatku. Jakie będzie to miało konsekwencje dla budżetu kraju, jak i pracowników oraz pracodawców?Czy zmiany spowodują, że będzie żyło się nieco lepiej, a może wręcz przeciwnie? Aktualnie kwota wolna od podatku to 3091 zł i nie była podwyższana od wielu lat. Projekt ustawy, zaproponowany przez prezydenta ma to zmienić i urealnić w stosunku do aktualnej sytuacji społecznej i gospodarczej.
Read More

Wybór stosownego formularza

Wybór dobrego formularza do rozliczenia swoich dochodów nie zawsze jest łatwą kwestią. Niekiedy wystarczy nam jeden blankiet, a bywają przypadki, że prócz trzech kluczowych druków powinniśmy dostarczyć dodatkowo kilka załączników. Druk PIT 28 zapełniają podatnicy rozliczający swoją działalność gospodarczą.
Read More