Elektroniczne przesyłanie PIT-u

Elektroniczne uzupełnianie i rozliczanie deklaracji PIT to dla nikogo nie powinna być żadna nowość. W aktualnych czasach przez Internet załatwić można coraz więcej spraw, nawet tych bardzo poważnych powiązanych chociażby z robieniem przelewów bankowych, czy też prowadzeniem swojej działalności gospodarczej. Od jakiegoś czasu jest też możliwość elektronicznego kontaktowania się z rozmaitymi urzędami i organami Państwowymi, a czynności te wymagają jedynie posiadania laptopa z dostępem do Internetu, bez konieczności posiadania podpisu elektronicznego weryfikowanego przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

pitax8Jak rozliczyć PIT online? To po pierwsze wyjątkowo banalne, a po drugie zajmie jedynie parę chwil. Przygotowaliśmy specjalne narzędzie, dzięki któremu mają Państwo możliwość rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych online oraz uniknięcia konieczności tracenia cennego czasu w kolejkach wijących się na poczcie i urzędzie skarbowym. Podczas wypełniania deklaracji należy dokładnie zapoznawać się z komunikatami i instrukcjami pojawiającymi się w toku uzupełniania konkretnych kolumn.

Najpierw trzeba wybrać typ oświadczenia (PIT 36, podatek dochodowy od osób fizycznych trzydzieści siedem albo też inne), a potem można przystąpić do wypełniania całości. Jeżeli uzupełnienie deklaracji będzie wymagało od Państwa użycia innych dokumentów, zostaną Państwo o tym powiadomieni zaraz na początku. Po uzupełnieniu danych osobowych oraz informacji na temat osiągniętych dochodów, należy zaznaczyć przysługujące ulgi podatkowe oraz zdecydować o przekazaniu 1% podatku wskazanej fundacji.