Etapy rozliczania PIT-u przez Internet- szybko i wygodnie

Jeżeli trafili Państwo na naszą stronę internetową, to oznacza, że jesteście już zmęczeni ręcznym uzupełnianiem deklaracji podatkowej, a wyczekiwanie w rozległych kolejkach na poczcie bądź w urzędzie skarbowym to nie dla Was. Czas to współcześnie towar bardzo deficytowy i w wielu wypadkach nie można pozwalać sobie na jego zaprzepaszczanie. Jeżeli zatem jest możliwość jego zaoszczędzenia, to trzeba obowiązkowo z niej skorzystać. Wykorzystanie przygotowanego przez nas narzędzia do rozliczania PIT drogą internetową, zapewne zaoszczędzi Państwu czas i nerwy powiązane ze staniem w kolejkach.

pitax12

Rozliczenie PIT krok po kroku to zadanie niezwykle proste, które potrwa tylko parę minut. Nakłaniamy, więc do poświęcenia paru minut i przekonania się jak prędko i sprawnie może przebiec e-rozliczenie. Na samym początku trzeba wybrać rodzaj zeznania podatkowego i uszykować dokumenty, które będą potrzebne do jej uzupełnienia. W razie wątpliwości program udzieli Państwu w tym zakresie stosownych wskazówek (tj. czy wybrać PIT 36, podatek dochodowy od osób fizycznych trzydzieści siedem czy inne). Do formularza oświadczenia wpisuje się następnie swoje dane osobowe jak również informacje o źródłach i wysokości pozyskanego dochodu. Po odpowiednim uzupełnieniu tych kolumn można przystąpić do wyboru należnych ulg podatkowych. Nasz program daje także możliwość podarowania 1% podatku na dofinansowanie działalności wybranej organizacji. Wszelkie omyłki pojawiające się w formularzu program sprawdza na bieżąco.

Gotowy formularz można następnie złożyć elektronicznie przy użyciu strony online bądź też wydrukować go i dokonać rozliczenia w typowy sposób.

Tags:  ,