fiskus tagged posts

Wypełnienie pitu nadal bywa kłopotliwe, jednakże istnieje sporo narzędzi, które usprawnią tę czynność

Kwiecień to dla większości osób miesiąc rozliczeń podatkowych. Niezwykle niechętnie sięgamy wtedy po różne aplikacje lub też udajemy się do specjalistów, aby pomogli nam złożyć zeznania podatkowe. Od paru lat coraz modniejsze staje się składanie pitów przez Net
.
Read More

Pracowałeś w danym roku podatkowym? Masz obowiązek rozliczyć się z Urzędem Skarbowym! Poznaj swoje prawa i obowiązki.

Każdy z nas, kto w wybranym roku podatkowym pracował, a w efekcie osiągał jakiś dochód, jest zobligowany do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Jest to wynik obowiązującego na terenie naszego kraju prawa podatkowego. Jego lekceważenie wiąże się z naprawdę dotkliwymi konsekwencjami. Warto o tym pamiętać.
Read More

Dziadku, może rozliczysz PIT drogą internetową

Jeszcze parę lat temu, rozliczanie PIT – u wiązało się z szeregiem czynności. Przede wszystkim korzystaliśmy z papierowych formularzy, które wypisywaliśmy ręcznie. Potrzebne było nie tylko pisemne wypełnienie deklaracji, ale dostarczenie go do urzędu skarbowego. Przyszedł czas na zmiany, z racji iż obecnie wykorzystuje się komputerowe programy oraz aplikacje online do składania PIT-ów.
Read More

Jak można błyskawicznie podliczyć coroczne deklaracje podatkowe bez dodatkowych kosztów?

W dobie naszych czasów każdy z nas posiada obowiązek dokonania regularnych rozliczeń podatkowych, co dla niektórych ludzi jest wyjątkowo kłopotliwe. Na szczęście możemy skorzystać z wielu gotowych rozwiązań, przy pomocy których uda nam się zaoszczędzić mnóstwo czasu, który musielibyśmy poświęcić na czasochłonne podliczenia. Powinniśmy zdecydować się na tego rodzaju wsparcie, mając na uwadze to, aby dokładnie wypełnić poszczególne rubryki.
Read More