fiskus tagged posts

Jak można błyskawicznie podliczyć coroczne deklaracje podatkowe bez dodatkowych kosztów?

W dzisiejszych czasach każdy z nas ma obowiązek dokonania corocznych rozliczeń z urzędem skarbowym, co dla niektórych osób jest wyjątkowo problematyczne. Na szczęście możemy skusić się na wiele gotowych rozwiązań, dzięki którym będziemy mogli zaoszczędzić mnóstwo czasu, który musielibyśmy poświęcić na żmudne podliczenia. Najlepiej zdecydować się na tego rodzaju wsparcie, mając na względzie to, aby dokładnie wypełnić kolejne rubryki.
Read More

Wypełnienie pitu nadal bywa kłopotliwe, jednakże istnieje sporo narzędzi, które usprawnią tę czynność

Kwiecień to dla wielu ludzi miesiąc rozliczania podatków. Wybitnie niechętnie sięgamy w tym momencie po najróżniejsze programy albo udajemy się do fachowców, aby dopomogli nam złożyć zeznania podatkowe. Ostatnio coraz modniejsze jest składanie pitów przez sieć
.
Read More

Pracowałeś w danym roku podatkowym? Masz obowiązek rozliczyć się z Urzędem Skarbowym! Poznaj swoje prawa i obowiązki.

Każdy z nas, kto w danym roku podatkowym pracował, a w konsekwencji osiągał określony dochód, jest zobowiązany do rozliczenia się z fiskusem. Jest to wynik obowiązującego na terenie naszego kraju prawa podatkowego. Jego lekceważenie wiąże się z naprawdę znacznymi konsekwencjami. Warto o tym pamiętać.
Read More

Dziadku, może rozliczysz PIT drogą internetową

Jeszcze parę lat temu, rozliczanie PIT – u łączyło się z szeregiem czynności. Przede wszystkim korzystaliśmy z klasycznych formularzy, które uzupełnialiśmy ręcznie. Obowiązkowe było nie tylko pisemne wypełnienie druku, ale dostarczenie go do urzędu skarbowego. Przyszedł czas na zmiany, ponieważ obecnie wykorzystuje się komputerowe programy i aplikacje online do rozliczania PIT-ów.
Read More