Internet tagged posts

Podatkowe obowiązki, o których trzeba pamiętać

Są takie obowiązki, których zaniechanie skutkuje nieprzyjemnymi konsekwencjami. Przykładem może być konieczność złożenia deklaracji podatkowej w odpowiednim urzędzie skarbowym. Dlatego warto pamiętać o tej czynności?

Read More

Wypełnienie PIT-u online nie zabiera wiele czasu

Każdy wie, że trzeba w wyznaczonym terminie do urzędu dostarczyć rozliczenie rocznych zarobków, jeśli nie chce się narażać na różnego rodzaju kary finansowe. Jednak warto również wiedzieć, że składanie tego typu deklaracji nie musi być, ani nudne, ani trudne, ani tym bardziej czasochłonne. Wystarczy tylko, że wykorzystamy tutaj odpowiednie rozwiązania, a będziemy mieli pewność, że wszystko pójdzie po naszej myśli, dzięki czemu w krótkim czasie będziemy mogli wysłać odpowiednio rozliczony dokument, który nie będzie posiadał żadnych błędów.

Read More

Korekta zeznania podatkowego

Jeżeli chodzi o PIT obliczanie prawidłowych kwot może stanowić problem dla wielu podatników. Korekta zeznania podatkowego jest konieczna jeżeli ujawnią się błędy w przekazanym druku. W wyniku korekty pierwotnie złożone zeznanie podatkowe nie będzie brane pod uwagę przez organ skarbowy.

Read More

Po co wypełnić formularz PIT-5?

Kwestia różnorodnych rozliczeń nigdy nie jest dla nas przyjemnością. Najczęściej wiąże się to z wypełnianiem druków, które nie są ani przejrzyste, ani proste do zrozumienia. Dlatego warto byłoby w końcu skorzystać z nowoczesnej technologii, dzięki której wszystko uda nam się wykonać zdecydowanie szybciej. Obecnie niemal każdy z nas ma dostępu w domu lub miejscu pracy do komputera z internetem, więc nie będzie to żaden kłopot.

Read More