W jaki sposób zdążyć ze złożeniem pit-u?

Powoli zbliża się kolejny czas rozliczania pit-ów i składania deklaracji podatkowych. Każda pełnoletnia, pracująca osoba – czy to prowadząca własną działalność, czy zatrudniona u kogoś innego, jest zobowiązana do corocznego składania zeznań podatkowych.

Najlepiej nie zostawiać rozliczania pit-u na ostatnią chwilę. Lepiej mieć spokojną głowę na długo przed ostatecznym dniem złożenia deklaracji. Aby to zrobić, potrzebne jest rozliczenie otrzymane od pracodawcy, z wyszczególnionymi wszelkimi składkami i dochodami za konkretne, kolejne miesiące naszej pracy. Rzecz jasna czasem zdarza się tak, że niestety musimy czekać dość długo na rozliczenie od pracodawcy, niekiedy musimy wręcz dopominać się, ażeby je w końcu otrzymać. Kiedy natomiast wreszcie już je otrzymamy, pamiętajmy o jak najszybszym wypełnieniu deklaracji i złożeniu wniosku – lepiej zrobić to wcześniej, niż potem w ostatnich dniach denerwować się, że nie zdążymy ze złożeniem deklaracji na czas w urzędzie skarbowym.

Pamiętajmy, że wiele osób ciągle robi to „na ostatnią chwilę”, czego skutkiem są bardzo długie kolejki w skarbówkach. A niestety – urzędnicy raczej nie czekają na wszystkich spóźnialskich i pomimo długich kolejek, zamykają urzędy o normalnych, codziennych godzinach swej pracy.
zielony klawisz z napisem TAX
Oczywiście jest jeszcze inny sposób na uniknięcie stania w długich kolejkach i stratę czasu. Na szczęście od kilku lat można już składać nasz pit 2016 online. Coraz więcej osób coraz chętniej korzysta z tego przywileju. Aby to zrobić, nie trzeba wiele – wystarczy posiadać odpowiedni program komputerowy, na którym możemy wypełnić odpowiedni pit. Najważniejsze jest to, że po wypełnieniu możemy od razu deklarację podatkową przesłać drogą internetową do odpowiedniego urzędu skarbowego. Jest to możliwe o każdej porze dnia i nocy, tak więc bez nerwów możemy złożyć naszą deklarację, nie stojąc w długich kolejkach.

Co istotne, aplikacja ta jest na tyle sprytna, że nie pozwoli na wysłanie pit-u bez wypełnienia wszystkich koniecznych rubryk. Dzięki temu mamy pewność, że niczego nie przeoczyliśmy i wysłany przez nas pit 2016 online jest kompletny i prawidłowo uzupełniony.