PIT tagged posts

Kiedy należy złożyć PIT-4R?

PIT-4R to deklaracja składana do Urzędu Skarbowego celem dostarczenia informacji o zaliczkach pobranych oraz odprowadzonych przez pracodawcę do US na podatek dochodowy od osób fizycznych. Takiej deklaracji nie trzeba jednak przedkładać pracownikowi. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące tego druku.

Read More

Korekta zeznania podatkowego

Jeżeli chodzi o PIT obliczanie prawidłowych kwot może stanowić problem dla wielu podatników. Korekta zeznania podatkowego jest konieczna jeżeli ujawnią się błędy w przekazanym druku. W wyniku korekty pierwotnie złożone zeznanie podatkowe nie będzie brane pod uwagę przez organ skarbowy.

Read More

PIT 2017 to konieczność w wypełnieniu

Musimy pamiętać, że do końca lutego musimy otrzymać od firmy zestawienie swoich rozliczeń podatkowych, w których będzie zaznaczone, ile zarobiliśmy, ile wpłaciliśmy na rzecz państwa, tak abyśmy mogli się z tego w prawidłowy sposób rozliczyć. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy wiedzieli kiedy przedłożyć takie dokumenty i do jakiego urzędu, bo wówczas będziemy mieli pewność, że wszystko zrobiliśmy dokładnie tak jak powinniśmy. W razie potrzeby możemy szukać podpowiedzi zamieszczonych właśnie na stronie takiego urzędu.

Read More

Rozliczanie PIT online – proste i bezpieczne

Rozliczanie PIT wcale nie musi być ani skomplikowane, ani czasochłonne. Korzystając z opcji rozliczenia PIT przez internet, bez problemu rozliczymy zeznanie podatkowe oszczędzając swój czas i nerwy. Rozliczenie online może dokonać każdy kto rozlicza się z dochodów z pracy wykonywanej osobiście, renty i emerytury, świadczeń przedemerytalnych, darowizn, zasiłków, giełdy i papierów wartościowych, działalności gospodarczej, świadczeń wypłacanych przez Fundusz Pracy, jak również dochodów zagranicznych. Jednym zdaniem, przez internet rozliczymy każdy PIT.

Read More