pity tagged posts

Rozliczenie ze Skarbówką w 2016

Polska jest krajem, który biurokracją stoi. Nieistotne, czy milioner, czy mówimy o zwykłym Kowalskim każdy ma zobowiązania wobec państwa, które wiążą się z wypełnianiem szeregu dokumentów. Do takowych należy też rozliczanie się z Urzędem Skarbowym.
Read More

PIT2016 – dlaczego stosowanie aplikacji komputerowych może pomóc nam sprawniej uporać się z tym trudnym obowiązkiem?

Prowadzenie corocznego rozliczenia podatkowego przeważnie dla wielu z nas jest wyjątkowo niełatwym obowiązkiem. Dlatego często prosimy w tym przypadku o pomoc osobę, która ma w tym temacie większe doświadczenie. Powinno się jednak pamiętać, że w tej materii dobrze jest zauważyc, że rosnąca liczba osób, dla których rozliczanie znanych „pitów” jest czarną magią, korzysta z rozmaitych aplikacji komputerowych.
Read More

W jaki sposób najprościej rozliczyć własny PIT?

Każda z osób, która pracowała w konkretnym wymiarze godzin w poprzednim roku, jest zobowiązana do końca kwietnia złożyć deklarację Pity 2015. Jeśli ktokolwiek to zaniedba, czekają go duże kary, z tego powodu trzeba o tym koniecznie pamiętać. Mamy co najmniej trzy inne alternatywy aby tego dokonać: wynająć księgową, użyć specjalnego programu komputerowego, bądź rozliczyć się online. Która z tych opcji jest najlepsza dla ciebie?
Read More