podatki tagged posts

Portal podatkowy a dostępne tam informacje

Pojawiające się aktualnie systematycznie systemy teleinformatyczne są przygotowywane zgodnie z sugestiami samych użytkowników. Tego rodzaju tendencja utrzymuje się też w przypadku podatków. Specjaliści starają się poczynić kroki naprzód w taki sposób, aby było to jak najsprawniejsze rozwiązanie. Tak więc w miejscu jak portal podatkowy można trafić na różne niezbędne informacje w kwestii opłacania podatków. Jest to szczególne ułatwienie dla wszystkich podatników, jacy mają zagwarantowaną oszczędność czasu oraz nerwów. Wparcie osób płacących podatki jest tu pewne, natomiast sam portal wchodzi w skład serwisu MF.
Read More

Zmiany w podatkach w w obecnym roku

Podatników czekają zmiany, bowiem od 1 stycznia 2016 roku mają wejść życie przepisy zwiększające tzw. kwotę wolną od podatku. Jakie będzie to miało konsekwencje dla budżetu kraju, jak i pracowników i pracodawców?Czy zmiany spowodują, iż będzie żyło się nieco lepiej, a może wręcz przeciwnie? Obecnie kwota wolna od podatku to 3091 zł i nie była podwyższana od kilku lat. Projekt ustawy, zaproponowany przez prezydenta ma to zmienić i dostosować próg do aktualnie panującej sytuacji społecznej i gospodarczej.
Read More

Bezpłatne, skuteczne oraz proste w obsłudze programy do rozliczania PIT

Dużo postaci korzysta z programów do rozliczania PIT, jakie pozwalają rozliczyć się z podatku poprzez Sieć. To niezwykle bezproblemowa i skuteczna forma rozliczania podatku, jaka zezwala oszczędzić sporo cennego czasu. Rozliczając się poprzez Sieć, nie musimy nawet wychodzić z domu, zdołamy bezproblemowo oraz rychło uporać się ze swoim zeznaniem podatkowym i natychmiastowo dostarczyć je do Urzędu Skarbowego - za pomocą internetu
.
Read More

Z jakiego powodu należy się rozliczać z podatku dochodowego przez internet?

Aktualnie dobrze znaną techniką rozliczania się z dochodowego podatku jest bezpośrednia wizyta w Urzędzie Skarbowym. Wiele osób nie jest jeszcze przekonanych do nowej techniki, którą jest rozliczanie PIT online 2015. To najnowsza komputerowa aplikacja, która w szybki sposób dokonuje konkretnych wyliczeń jak również podsumowań. Warto rozliczyć PIT 2015 drogą elektroniczną. To bardzo wygodna technika wypełniania deklaracji podatkowej oraz jej przesyłania do konkretnego Urzędu skarbowego.
Read More