podatki tagged posts

Jakie PIT-y możemy wypełnić online?

Jeżeli zdecydujemy się na samodzielne wypełnianie naszych rocznych rozliczeń, to z pewnością chcemy, aby zabrało nam to jak najmniej czasu, ale też jednocześnie, żeby wszystko było wypełnione w prawidłowy sposób. Dlatego właśnie szukamy informacji, jak połączyć ze sobą te dwie kwestie, tak aby wysyłając nasz formularz rozliczeniowy, mieć pewność, że nikt nie będzie nas wzywał do przedłożenia korekty. Możliwości do wyboru jest wiele, a same urzędy skarbowe wychodzą naprzeciw obywatelom ze swoimi propozycjami, którym również warto się bliżej przyjrzeć.

Read More

Nieskomplikowane wyniki na uporczywy obowiązek podatkowy

Nasz czas goni bezwzględnie. Takie sformułowanie dociera do nas niezmiernie często. Jednak określenie to nabiera wyraźnie innego, poważniejszego znaczenia, jeśli weźmiemy pod rozwagę podatki i problemy wynikające z ewentualnej zwłoki w dostarczeniu odpowiednim urzędom swoich okresowych dochodów.
Read More

Zmiany w podatkach w w obecnym roku

Podatników czekają zmiany w rozliczeniach PIT. Są one nieuniknione. 1 stycznia 2016 roku mają wejść życie przepisy zwiększające tak zwaną kwotę wolną od podatku. Jakie będzie to miało konsekwencje dla budżetu kraju, jak i pracowników oraz pracodawców?Czy zmiany spowodują, że będzie żyło się nieco lepiej, a może wręcz przeciwnie? Aktualnie kwota wolna od podatku to 3091 zł i nie była podwyższana od wielu lat. Projekt ustawy, zaproponowany przez prezydenta ma to zmienić i urealnić w stosunku do aktualnej sytuacji społecznej i gospodarczej.
Read More

Bezpłatne, skuteczne oraz proste w obsłudze programy do rozliczania PIT

Wiele jednostek korzysta z programów do rozliczania PIT, które pozwalają rozliczyć się z podatku przez Internet. To nadzwyczaj łatwa i funkcjonalna forma rozliczania podatku, jaka zezwala zaoszczędzić wiele cennego czasu. Rozliczając się przez Sieć, nie musimy nawet wychodzić z domu, możemy bezproblemowo oraz błyskawicznie uporać się ze swoim zeznaniem podatkowym oraz natychmiastowo donieść je do Urzędu Skarbowego - za pomocą sieci
.
Read More