pomoc tagged posts

Walka z wypełnianiem druczków – w jaki sposób czynić to w poprawny sposób

Aby uporać się z tą sprawą, winna Pani wybrać się do pokoju numer 45, potem, udać się do pomieszczenia zlokalizowanym na dole, a kolejno ustawić się w kolecje do okienka numer 80 – znany nam schemat, czy bardziej brzmi jak coś nierealnego? Zapewne większa część nas odpowie, że ten schemat jest jej bardzo znajomy. Jest to przecież nieudolna próba załatwienie swoich spraw w urzędzie.
Read More

Czy powinniśmy przekazywać procent podatku organizacjom pożytku publicznego?

Podatki odgrywają bardzo istotną rolę w naszej rzeczywistości, stanowiąc podstawę w kontekście poprawnego rozliczenia. Nie należy się dziwić, że niektóre osoby korzystają ze wsparcia profesjonalistów, którzy mogą wskazać im, na co tak naprawdę warto przekazać 1% podatku i czy na pewno nic na tym nie tracimy.
Read More

Do jakich organizacji pożytku publicznego trafi w nadchodzącym roku 1% podatku, który osoby fizyczne mogą przekazać wypełniając zeznanie podatkowe

Organizacje pozarządowe lub pozostałe instytucje charytatywne nie mogą w pełni wypełniać opisanej w statucie misji, jeśli nie otrzymają wsparcia od osób prywatnych, a także od dyrektorów firm czy fabryk. O ile indywidualni dobrodzieje w większości przypadków pozostają nikomu nieznani, to altruiści ze świata wielkich interesów czynią z filantropii efektywne narzędzie marketingowe. Firma, która włącza się w społeczne dzieła, bywa postrzegana jako odpowiedzialny partner.
Read More