pomoc tagged posts

Do jakich organizacji pożytku publicznego trafi w nadchodzącym roku 1% podatku, który osoby fizyczne mogą przekazać wypełniając zeznanie podatkowe

Organizacje pozarządowe lub pozostałe instytucje dobroczynne nie są w stanie w pełni realizować sformułowanej w statucie misji, jeżeli nie dostaną wsparcia od osób prywatnych, a także od dyrektorów przedsiębiorstw czy różnego typu zakładów. O ile indywidualni dobrodzieje w większości przypadków pozostają w cieniu, to altruiści ze świata biznesu czynią z filantropii efektywne narzędzie promocji. Firma, która włącza się w społeczne dzieła, bywa postrzegana jako solidny partner.
Read More

Walka z wypełnianiem druczków – w jaki sposób czynić to w poprawny sposób

By uporać się z tą sprawą, winna Pani pójść do pokoju numer 45, kolejno, udać się do pomieszczenia umieszczonym na dole, a kolejno stanąć w kolecje do okienka z numerem 80 – znajomy nam schemat, czy bardziej brzmi jak bajka? Oczywiście większość z nas odpowie, iż dany schemat jest jej bardzo znajomy. Jest to bowiem nieudolna próba uporania się ze swoimi sprawami w urzędzie.
Read More

Czy powinniśmy przekazywać procent podatku organizacjom pożytku publicznego?

Podatki odgrywają bardzo ważną rolę w naszej przestrzeni, stanowiąc podstawę w kontekście poprawnego rozliczenia. Nie ma w tym nic dziwnego, że niektóre osoby korzystają z pomocy specjalistów, którzy mogą podpowiedzieć im, na co najlepiej przekazać 1% podatku i czy na pewno nie okaże się to dla nas niekorzystne.
Read More