Rozliczanie PIT online z programem PITax

Jeszcze nigdy nie rozliczałeś sam podatku? Bez obaw! Skorzystaj z programu PITax, który poprowadzi Cię za rękę, krok po kroku, a przygotowaną deklarację będziesz mógł wysłać do Urzędu Skarbowego bez wychodzenia z domu.

Program PITax został stworzony w taki sposób, aby poprzez proste pytania, przeprowadzić podatnika od pierwszej strony formularza, aż po złożenia zeznania. PITax pomaga rozliczyć PIT online lub offline poprzez pobranie programu na komputer. Obecnie jest to najłatwiejszy w obsłudze program do wypełniania formularzy PIT dostępny także w wersji darmowej. Korzystając z tego narzędzia można rozliczyć podatek szybko, sprawnie i bez problemów, jak również wysłać swoje zeznanie online do Urzędu Skarbowego. Dużą zaletą oferowanego rozwiązania jest możliwość rozmowy z ekspertem przed i w trakcie składania zeznania podatkowego (eksperci Krajowej Informacji Podatkowej udzielają porad drogą telefoniczną).
pieniądze-biznes-kalkulator-sprzęt-biurowy-długopis_121-1818
Aby uruchomić program wystarczy kliknąć “rozlicz PIT” na stronie www. Wówczas użytkownik zostaje przeniesiony do zabezpieczonej części serwisu, gdzie może bezpiecznie wypełniać formularze poprzez wprowadzanie danych, mając pewność, że tylko on ma do nich dostęp. Aby wypełnić deklarację nie trzeba znać się na przepisach podatkowych, szukać ustaw i paragrafów. Program PITax generuje proste pytania, zadawane łatwym językiem, dzięki którym deklaracja wypełniana jest niemal automatycznie. Dla użytkowników programu przygotowany jest także kalkulator podatkowy, dzięki któremu można uniknąć pomyłek przy obliczeniach. Ostatni krok to wysłanie przygotowanego zeznania podatkowego. Swoje zeznanie można wydrukować i złożyć w urzędzie lub złożyć elektroniczne (wówczas użytkownik programu otrzymuje UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru – oficjalny dokument potwierdzający złożenie zeznania w Urzędzie Skarbowym). Nie ma prostszego sposobu na rozliczenie podatku PIT. Z pomocą intuicyjnego programu PITax można wywiązać się z tego obowiązku nawet w 5 minut.