Rozliczenie online proste dla każdego

Gdy kolejny rok z rzędu, zbliżający się termin rozliczenia podatkowego będzie nam spędzał sen z powiek, to wiedzmy, że można rozliczyć go samemu za pomocą komputera z dostępem do internetu. Taka wiadomość na pewno sprawi, że trochę inaczej podejdziemy do tej kwestii.

Przecież nie ma co psuć sobie niepotrzebnie nerwów. Lepiej podejść do sprawy spokojnie i z dużym wyprzedzeniem. Dzięki temu uda się uniknąć pośpiechu i wielu nerwowych sytuacji, jakie w tym okresie zdarzają się szczególnie w urzędach skarbowych. A przecież rozliczając pit 2017 online, w ogóle nie będziemy musieli do żadnego urzędu iść. Gdy raz spróbujemy takiej metody, to sami będziemy się sobie dziwić, dlaczego wcześniej nie korzystaliśmy z takich możliwości.
technology-791297_640
A możliwości są duże, ponieważ nie dość, że nie trzeba chodzić do urzędu, to jeszcze można z łatwością samemu rozliczyć własną deklarację podatkową. Wiele osób powtarza, że się na tym nie zna, że nie potrafi wypełniać takich dokumentów i dlatego w ogóle się za taką rzecz nie zabiera. Jednak prosty i intuicyjny program, przeprowadzi przez cały proces nawet osoby, jakie nigdy wcześniej same deklaracji podatkowej nie wypełniały. W aplikacji bowiem zaznaczone są rubryki, jakie należy wypełnić, wraz z podpowiedzią, z jakiego pola z pit 11 wziąć daną informację. Tutaj naprawdę nie ma się czego obawiać. Szczególnie osoby, jakie posiadają tylko jedno miejsce pracy i dostają jeden pit 11 oraz nie rozliczają żadnych ulg czy innych dodatkowych rzeczy, naprawdę mają sytuację bardzo prostą.

Niektórzy obawiają się, że zrobią błąd w takiej deklaracji, że czegoś zapomną uzupełnić. Jednak jeśli tak się stanie, to program nie pozwoli nam przejść do kolejnego etapu. Pola obowiązkowe muszą być wypełnione. Podobnie jest z podpisem, którego czasem zdarzało nam się nie umieścić na dokumencie. W programie nie ma z tym problemu, ponieważ tam podpis nie jest konieczny. Potwierdzeniem złożenia naszej deklaracji będzie dokument UPO, jaki otrzymamy, jako informację zwrotną po wysłaniu pita. Powinniśmy go sobie wydrukować i zachować, jako dowód rozliczenia się z urzędem.