Rozliczenie PIT online – obalamy mity

Rozliczanie PIT przez Internet jest z każdym rokiem coraz bardziej powszechnie. Na taki sposób rozliczenia decyduje się wielu podatników, jednak ze standardowych, tradycyjnych formularzy drukowanych wziąż korzysta mnóstwo osób. Oczywiście ta druga grupa słyszała o rozliczeniach PIT online, ale nierzadko ma pewne obawy. Czy słusznie?


Niektórzy obawiają się, że rozliczenie PIT przez internet może być trudne. Inni myślą, że to może sporo kosztować, a pozostali zastanawiają się czy takie rozwiązanie jest bezpieczne. Żadna z wymienionych obaw nie ma jednak podstaw. Rozwiejmy zatem wszystkie wątpliwości odnośnie rozliczeń PIT przez internet.
startup-593324_640
Po pierwszy rozliczenie online jest bardzo proste, bardziej od wypełniania PIT w tradycyjnej formie. W sieci dostępne są programy z instrukcją obsługi, dzięki którym wypełnimy PIT krok po kroku, jednocześnie upewniając się czy wprowadzone dane są prawidłowe. Nie jest to jedynie rozwiązanie dla młodych, ani jedynie dla osób, które mają dużą wiedzę na temat prawa podatkowego. Dzięki obecnie dostępnym narzędziom każdy poradzi sobie z rozliczeniem PIT online. Wystarczy wybrać odpowiedni program, który jest bezproblemowy w obsłudze i na tyle intuicyjny, że sam zasugeruje dane do wprowadzenia czy podpowie jakie załączniki wybrać. Dla osób, które co roku korzystają z płatnej pomocy przy rozliczeniu rocznym również jest dobra wiadomość. W sieci bez problemu znajdziemy darmowy program PIT 2017. Aby ułatwić sobie pracę, z takich rozwiązań korzystają także księgowe i biura rachunkowe. Nie warto zatem przepłacać, bo bez problemu można rozliczyć się samemu. Na koniec trzeba wspomnieć, że obecnie zupełnie za darmo udostępniane są naprawdę profesjonalne i rekomendowane programy do rozliczania PIT, które posiadają najlepszej klasy zabezpieczenia, potwierdzone certyfikatami. Nie ma więc obawy, że nasze dane trafią w niepowołane ręce i zostaną wykorzystane przez oszustów. Zanim złożymy PIT przez internet, upewnijmy się, czy po przesłaniu PIT za pomocą programu znalezionego w sieci możemy pobrać potwierdzenie UPO na swój komputer. UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru to gwarancja, że nasz PIT trafił do właściwego urzędu.