urząd tagged posts

Jak ekspresowo i skutecznie rozliczyć PIT

Coroczne rozliczenie się Urzędem Skarbowym potrafi być wysoce zawiłą kwestią dla wielu podatników. W razie prowadzenia przedsiębiorstwa, w takim firmy jednoosobowej, pracy dorywczej z kilku źródeł, pracy jako freelancer albo nawet w razie kilku finansowych wygranych konkursowych indywidualne wypełnienie PIT-u jest w stanie być dosyć trudnym wyzwaniem, szczególnie dla osób, które rozliczają się w poszczególny sposób po raz pierwszy.
Read More

Prawo dotyczące podatków w naszym kraju: pracowałeś? Musisz rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

Każdy kraj ma swoje prawo, w tym także prawo podatkowe. Nie inaczej jest w przypadku naszego państwa. Do obowiązków podatkowych obywateli , którzy pracują i osiągają dochód wlicza się konieczność rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Zlekceważenie tego obowiązku to zawsze wielkie konsekwencje. Rozsądniej jest więc pamiętać o tym, aby w określonym czasie złożyć zeznanie we właściwym dla swojego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym.
Read More

W jaki sposób rozliczyć się z dochodu szybko i skutecznie?

Wraz z nastaniem kolejnego kwartału, kończy się czas na rozliczenie pit 2016. Każda osoba, która w poprzednim roku była zatrudniona na umowę, powinna wysłać tą deklaracje, w innym razie, w momencie jakiejkolwiek kontroli, spotka ją kara. Większość ludzi wypełnia pit 37, który jest banalnie prosty w obsłudze, spora część rubryk jest intuicyjna, można uporać się z tym w kilkanaście minut. Niektórzy, szczególnie osoby nadzorujące własną działalność gospodarczą, mają mocniej zaawansowane zadanie, lecz też do rozwiązania. Mamy dwie drogi, żeby rozliczyć pit 2016 - online lub standardowo. Która z nich jest wygodniejsza?
Read More

Znakomite rozwiązania na momentalne wypełnienie corocznych rozliczeń

Osoby stojące przed problematycznym zadaniem dokonania rozliczenia podatkowego mogą postawić na wsparcie funkcjonalnych programów. Są one dostępne zarówno na płytach, jak i na określonych witrynach www. Bez problemów można dotrzeć do aktualnych propozycji, które uwzględniają obowiązujące przepisy. W dobie naszych czasów PIT online jest czymś bardzo rozpowszechnionym, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem ze strony polskich podatników.
Read More