urząd tagged posts

Jak ekspresowo i skutecznie rozliczyć PIT

Coroczne rozliczenie się Urzędem Skarbowym umie być znacznie zawiłą sprawą dla wielu podatników. W razie prowadzenia działalności gospodarczej, w takim bycia samozatrudnionym, pracy dorywczej z kilku źródeł, pracy jako freelancer lub nawet w razie paru pieniężnych wygranych konkursowych ręczne wypełnienie PIT-u jest w stanie być na tyle niełatwym wyzwaniem, szczególnie dla podatników, którzy rozliczają się w dany sposób po raz pierwszy.
Read More

W jaki sposób rozliczyć się z dochodu szybko i skutecznie?

Wraz z nadejściem kolejnego kwartału, przyszedł czas na rozliczenie pit 2016. Każda osoba, która w poprzednim roku była zatrudniona na umowę, powinna wypełnić tą deklaracje, w innym razie, w przypadku dowolnej kontroli, czeka ją kara. Większość ludzi wypełnia pit 37, który jest bardzo prosty w obsłudze, większość pól jest intuicyjna, można poradzić sobie z tym w kilkanaście minut. Niektórzy, zwłaszcza osoby nadzorujące własną działalność gospodarczą, mają bardziej zaawansowane zadanie, jednak także do ogarnięcia. Mamy dwie metody, aby rozliczyć pit 2016 - online lub normalnie. Która z nich jest wygodniejsza?
Read More

Znakomite rozwiązania na momentalne wypełnienie corocznych rozliczeń

Osoby stojące przed problematycznym zadaniem sporządzenia rozliczenia podatkowego mogą skusić się na pomoc gotowych programów. Są one udostępniane zarówno na płytach, jak i na wybranych witrynach www. Bez problemów można dotrzeć do aktualnych propozycji, które uwzględniają najnowsze przepisy. W obecnych czasach PIT online jest czymś jak najbardziej powszechnym, ciesząc się niemałym powodzeniem ze strony potencjalnych podatników.
Read More

Prawo dotyczące podatków w naszym kraju: pracowałeś? Musisz rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

Na terenie każdego kraju obowiązuje określone prawo, w tym także prawo podatkowe. Tak samo jest w przypadku naszego kraju. Do obowiązków podatkowych obywateli pracujących i osiągających dochód zalicza się konieczność złożenia rocznego zeznania podatkowego w Urzędzie Skarbowym. Niedopełnienie tego obowiązku to zawsze wielkie konsekwencje. Rozsądniej jest więc pamiętać o tym, aby na czas złożyć zeznanie w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym.
Read More