Urząd Skarbowy tagged posts

Dwa warianty rozliczenia przychodów

Rozliczenie się z urzędem z uzyskanych w poprzednim roku podatkowym przychodów, to dla wielu nie jest tylko i wyłącznie obowiązek.

Read More

PIT-11 z błędami

Dostałeś PIT-11 z błędami? Zastanawiasz się co zrobić w takiej sytuacji? Kto poniesie karę za błędy w zeznaniu rocznym – pracodawca czy pracownik? Sprawdź PIT-11 otrzymany przez pracodawcę i uniknij błędów w swoim zeznaniu podatkowym oraz przykrych konsekwencji.

Read More

Pracowałeś legalnie? Dowiedz się jak rozliczyć PIT. Poznaj swoje prawa oraz obowiązki!

W każdym kraju – również na terenie naszego państwa – obowiązuje ściśle określone prawo podatkowe. Nakłada ono na swoich obywateli cały szereg obowiązków, do których zaliczana jest między innymi konieczność rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Musi to zrobić każdy, kto był zatrudniony legalnie i w efekcie osiągnąć określony dochód.
Read More

Pracowałeś w danym roku podatkowym? Masz obowiązek rozliczyć się z Urzędem Skarbowym! Poznaj swoje prawa i obowiązki.

Każdy z nas, kto w wybranym roku podatkowym pracował, a w efekcie osiągał jakiś dochód, jest zobligowany do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Jest to wynik obowiązującego na terenie naszego kraju prawa podatkowego. Jego lekceważenie wiąże się z naprawdę dotkliwymi konsekwencjami. Warto o tym pamiętać.
Read More