Zeznanie tagged posts

Obowiązek podatnika – złożyć druk PIT za rok, który minął

Wypełnianie deklaracji do skarbówki od zawsze wiązało się z najpierw odręcznym, a potem elektronicznym uzupełnianiem klasycznych formularzy. I choć oczywistym było, że im wcześniej dokument PIT się wypełni, tym wcześniej otrzyma się prawdopodobny zwrot z podatku, sporo osób czekało do ostatniego momentu z zaniesieniem swojego rozliczenia rocznego. Był to spory błąd, ponieważ najczęściej ostatnie dni kwietnia w skarbówkach i na poczcie stoi się w długiej kolejce do okienka. Ale już od kilku lat można wysłać zeznanie roczne PIT online.
Read More

Bezpłatne, skuteczne oraz proste w obsłudze programy do rozliczania PIT

Dużo postaci korzysta z programów do rozliczania PIT, jakie pozwalają rozliczyć się z podatku poprzez Sieć. To niezwykle bezproblemowa i skuteczna forma rozliczania podatku, jaka zezwala oszczędzić sporo cennego czasu. Rozliczając się poprzez Sieć, nie musimy nawet wychodzić z domu, zdołamy bezproblemowo oraz rychło uporać się ze swoim zeznaniem podatkowym i natychmiastowo dostarczyć je do Urzędu Skarbowego - za pomocą internetu
.
Read More

PIT-11 z błędami

Dostałeś PIT-11 z błędami? Zastanawiasz się co zrobić w takiej sytuacji? Kto poniesie karę za błędy w zeznaniu rocznym – pracodawca czy pracownik? Sprawdź PIT-11 otrzymany przez pracodawcę i uniknij błędów w swoim zeznaniu podatkowym oraz przykrych konsekwencji.

Read More

Nieskomplikowane wyniki na uporczywy obowiązek podatkowy

Nasz czas goni bezwzględnie. Takie sformułowanie dociera do nas niezmiernie często. Jednak określenie to nabiera wyraźnie innego, poważniejszego znaczenia, jeśli weźmiemy pod rozwagę podatki i problemy wynikające z ewentualnej zwłoki w dostarczeniu odpowiednim urzędom swoich okresowych dochodów.
Read More