Zeznanie tagged posts

Obowiązek podatnika – złożyć druk PIT za rok, który minął

Wysyłanie deklaracji podatkowych od zawsze wiązało się z najpierw odręcznym, a potem komputerowym uzupełnianiem klasycznych druków. I choć wiadomo było, że im szybciej dokument PIT się założy, tym szybciej otrzyma się prawdopodobny zwrot z podatku, bardzo wiele ludzi zwlekało do ostatniego momentu z zaniesieniem rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Był to błąd, bo najczęściej w ostatnich dniach kwietnia w skarbówkach albo w urzędach pocztowych wyczekuje się w długim wężyku do okienka. Ale już od kilku lat można wysłać zeznanie roczne PIT online.
Read More

PIT-11 z błędami

Dostałeś PIT-11 z błędami? Zastanawiasz się co zrobić w takiej sytuacji? Kto poniesie karę za błędy w zeznaniu rocznym – pracodawca czy pracownik? Sprawdź PIT-11 otrzymany przez pracodawcę i uniknij błędów w swoim zeznaniu podatkowym oraz przykrych konsekwencji.

Read More

Nieskomplikowane wyniki na uporczywy obowiązek podatkowy

Nasz czas goni bezwzględnie. Takie sformułowanie dociera do nas niezmiernie często. Jednak określenie to nabiera wyraźnie innego, poważniejszego znaczenia, jeśli weźmiemy pod rozwagę podatki i problemy wynikające z ewentualnej zwłoki w dostarczeniu odpowiednim urzędom swoich okresowych dochodów.
Read More

Bezpłatne, skuteczne oraz proste w obsłudze programy do rozliczania PIT

Wiele jednostek korzysta z programów do rozliczania PIT, które pozwalają rozliczyć się z podatku przez Internet. To nadzwyczaj łatwa i funkcjonalna forma rozliczania podatku, jaka zezwala zaoszczędzić wiele cennego czasu. Rozliczając się przez Sieć, nie musimy nawet wychodzić z domu, możemy bezproblemowo oraz błyskawicznie uporać się ze swoim zeznaniem podatkowym oraz natychmiastowo donieść je do Urzędu Skarbowego - za pomocą sieci
.
Read More