Zeznanie tagged posts

PIT-11 z błędami

Dostałeś PIT-11 z błędami? Zastanawiasz się co zrobić w takiej sytuacji? Kto poniesie karę za błędy w zeznaniu rocznym – pracodawca czy pracownik? Sprawdź PIT-11 otrzymany przez pracodawcę i uniknij błędów w swoim zeznaniu podatkowym oraz przykrych konsekwencji.

Read More

Nieskomplikowane wyniki na uporczywy obowiązek podatkowy

Nasz czas goni bezwzględnie. Takie sformułowanie dociera do nas niezmiernie często. Jednak określenie to nabiera wyraźnie innego, poważniejszego znaczenia, jeśli weźmiemy pod rozwagę podatki i problemy wynikające z ewentualnej zwłoki w dostarczeniu odpowiednim urzędom swoich okresowych dochodów.
Read More

Bezpłatne, skuteczne oraz proste w obsłudze programy do rozliczania PIT

Wiele jednostek korzysta z programów do rozliczania PIT, które pozwalają rozliczyć się z podatku przez Internet. To nadzwyczaj łatwa i funkcjonalna forma rozliczania podatku, jaka zezwala zaoszczędzić wiele cennego czasu. Rozliczając się przez Sieć, nie musimy nawet wychodzić z domu, możemy bezproblemowo oraz błyskawicznie uporać się ze swoim zeznaniem podatkowym oraz natychmiastowo donieść je do Urzędu Skarbowego - za pomocą sieci
.
Read More

Obowiązek podatnika – złożyć druk PIT za rok, który minął

Wypełnianie zeznań podatkowych od zawsze wiązało się z najpierw odręcznym, a potem komputerowym wypełnianiem klasycznych druków. I choć oczywistym było, że im wcześniej dokument PIT się wypełni, tym szybciej dostanie się nasz zwrot z podatku, sporo ludzi czekało do ostatniego momentu z zaniesieniem swojego PIT-u. Był to spory błąd, bo najczęściej ostatnie dni kwietnia w skarbówkach albo w urzędach pocztowych wyczekuje się w długim wężyku do okienka. Ale już od kilku lat można złożyć deklarację PIT online.
Read More